15 marca 2019 uczniowie z klas V – VIII oraz gimnazjum naszej przyłączyli się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego organizowanego na całym świecie. W ten sposób pragnęli pokazać, że zatrzymanie zmian klimatycznych jest konieczne i całe społeczeństwo musi podjąć działania na rzecz ochrony środowiska.
Podczas marszu wykrzykiwano hasła zachęcające polityków i mieszkańców Kamieńca do działań na rzecz naszej planety.
Cezary Odważny
Jesienią 2018 roku został ogłoszony przez Szkołę Podstawową w Konojadzie konkurs plastyczny dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski pt. „Drogi do niepodległości”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu, którzy zdobyli następujące miejsca:
Kategoria klas IV – VI:
Kategoria klas VII – VIII i gimnazjum:
Wręczenie nagród w postaci albumów i dyplomów odbyło się w Urzędzie Gminy w Kamieńcu 13 marca 2019 roku. Nagrody wręczał Pan wójt Piotr Halasz w obecności organizatorów konkursu: Pani Barbary Szklarskiej (dyrektor szkoły), Pana Stanisława Wałkiewicza (nauczyciel historii) i Pana Dariusz Stachowiaka (nauczyciel historii).
Uczniowie mieli także okazję do zapoznania się z planowana inwestycja w Ujeździe dla uczczenia rocznicy niepodległości Polski.
Uczniowie oprócz książek i dyplomów wracali do domów ze słodyczami od Pana Wójta.
„Uczeń z klasą”
Jest to nagroda przewidziana w Statucie Szkoły przyznawana po I półroczu roku szkolnego. Aby zdobyć taki tytuł należy spełnić następujące warunki:
Po I półroczy roku szkolnego taki tytuł zdobyli:
Dnia 1 lutego na auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu odbył się Gminny Turniej w Warcaby. Udział wzięło 18 uczniów. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w turnieju, któremu towarzyszyły pozytywne emocje.
Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę oraz wyłonienie mistrza gry w warcaby.
Zwycięzcami zostały następujące osoby:
W kategorii chłopców:
W kategorii dziewcząt:
Przekaż swój 1% podatku dochodowego na naszą absolwentkę, która walczy z chorobą nowotworową.
Podczas ferii zimowych odbędzie się wyjazd na basen i lodowisko do Kościana.
(23.01.2019) – środa.
W godz. 10.00 - 12.00
Wyjazd - godz. 9.20
Powrót - ok. 13.00
Koszt:
Basen – 10 zł
Lodowisko – 6zł + 4 zł wypożyczenie łyżew
Zapisy u nauczycieli w-f do czwartku 10.01.2019 r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu zaprasza Rodziców na spotkanie z nauczycielami. Wywiadówki w klasach z wychowawcami odbędą się 31 stycznia 2019 roku (czwartek) od godziny 17.00.
W naszej szkole przedświąteczny piątek był bardzo nietypowy. Pierwsze dwie lekcje przebiegały normalnie. Później były jasełka przygotowane przez klasę Vb i kółko muzyczne.
Przedstawienie to miało charakter wesoły i było urozmaicone kolędami. W trzech odsłonach przypomniano nam historię związaną z narodzinami Jezusa.
Następnie wszyscy rozeszli się do swoich klas, zasiedli przy wspólnym stole, podzielili się opłatkiem i wręczyli sobie małe podarunki. Cały ten dzień przebiegł miło i szybko w pięknej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.
Cezary Odważny
Dnia 9 grudnia 2018 roku od godziny 15.00 do 18.00 w budynku gimnazjum w Kamieńcu odbył się „Jarmark Bożonarodzeniowy”. Uczniowie z klas VI – VIII i gimnazjum sprzedawali ozdoby świąteczne, które wcześniej przygotowali na zajęciach z techniki lub w domu. Dzięki temu uczniowie mogli nauczyć się samodzielności i przedsiębiorczości. Wszyscy mieszkańcy Kamieńca mogli przyjść i kupić sobie coś świątecznego.
Na jarmarku znajdowało się też stoisko wolontariatu, z którego pieniądze zostały przeznaczone na szczytne cele. Oczywiście nie zabrakł też kawiarenki, w której można było usiąść i napić się kawy, zjeść ciasto czy też porozmawiać.
Uczniowie z poszczególnych klas zaśpiewali kolędy, włączyli się także nauczyciele, dzieci oraz wiele innych osób. Można było zrobić sobie również zdjęcia w świątecznym przebraniu.
Jarmark przebiegał w miłej atmosferze i pomyślnie dla wszystkich, uczestnicy byli zadowoleni, co można było wyczytać z ich twarzy.
Ania Mazurek i Paula Fornalska
6 grudnia 2018 roku jak co roku świętowaliśmy w szkole mikołajki. Każdy uczeń ubrany w czerwoną mikołajkową czapkę, w tym dniu otrzymał słodką niespodziankę od Samorządu Uczniowskiego.
Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich dzieci przedstawienie bractwa Kerin. Opowiadali oni o historii Polski. Podczas przedstawienia w roli aktorów wystąpili uczniowie. Ten dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, zwłaszcza że niektórzy nauczyciele zaoszczędzili nam pytania.
Cezary Odważny
Dnia 5 grudnia 2018 roku klasa „0” pojechała na wycieczkę do Wytwórni Ozdób Choinkowych w Stodolsku. Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki oraz zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Przechodząc przez działy wytwórni dzieci poznały kolejne etapy powstawania bombek. Pierwszym etapem zwiedzania była dmuchalnia w której wydmuchiwane były bombki o różnych kształtach i wielkości. Drugim etapem okazała się srebrzalnia, tam następował proces srebrzenia i suszenia bombek. Osrebrzone bombki wędrowały do lakierni gdzie nabierały różnych kolorów. Następnie trafiały do suszarni, a potem do dekoratorni. Tam dzieci miały możliwość zaobserwowania jak malowane i ozdabiane są bombki. Ostatnim etapem było zakładanie zawieszek i pakowanie bombek w pudełka.
Pamiątką z wycieczki były kupione bombki oraz z bombki z imieniem, które zamówiło prawie każde dziecko. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Tam dzieci podziwiały różne eksponaty związane z historią Straży Pożarnej. Oglądały m.in. sikawki konne, hełmy, moto-pomy, oraz samochody i wozy strażackie.
Wycieczka pełna była wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.
W czwartek 29 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami połączone z wywiadówkami w klasach.
Zapraszamy!
„Dziękuję, Bohaterowie”
Dziękuję Wam – Bohaterowie
Za moją radość beztroską.
Dziękuję Wam – Kochani Przodkowie
Za opiekę nad Polską.
To Wy się nie poddaliście,
Daliście dowody męstwa.
Ja dzisiaj z tego korzystam,
Wy doprowadziliście kraj do zwycięstwa.
Kochani, wiem jak było ciężko.
Uczyli mnie na lekcji historii…
Jak walczyliście zwycięsko,
Jak wielu z Was trafiło do niewoli.
Dziękuję Wam jeszcze raz
Za Waszą krew i męstwo.
Dzięki Wam Polacy wołają:
Osiągnęliśmy zwycięstwo!
Dlatego nasza ojczyzna
Jest dzisiaj wolna i piękna.
I choć została niejedna blizna
Nie czeka nas już niewoli męka.
Polska jest niepodległa!
Polska jest wolnym krajem!
Mimo zła – wrogowi nie uległa!
I dla nas Polska Jest rajem!
Emila Kapustka
Przygotowania do tego święta w naszej szkole rozpoczęły się wcześniej. Już w pierwszych dniach listopada w klasach pojawiły się biało-czerwone dekoracje związane z naszymi symbolami narodowymi. Odbyły się konkursy o tematyce patriotycznej. Na wielu lekcjach rozmawialiśmy o wydarzeniach związanych z historią Polski.
W piątek 9 listopada niezwykle uczciliśmy tę szczególną rocznicę. Uczniowie przyszli ubrani na galowo z przypiętym na piersi kotylionem. O godzinie 11.11 wszyscy zebrali się na placu przed szkołą i odśpiewali hymn Polski. Podczas śpiewu na masz wciągnięto flagę. W ten sposób wzięliśmy udział w biciu rekordu w odśpiewaniu hymnu w całej Polsce.
Tego dnia odbyła się także akademia przygotowana przez klasy szóste i kółko muzyczne. Podczas krótkiej lekcji historii występujący przypomnieli wszystkim najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny. Odśpiewaliśmy „Rotę” oraz popularne pieśni żołnierskie. W akademii oprócz uczniów i grona nauczycielskiego wzięli udział przedstawiciele Urzędu Gminy Kamieniec i Rady Rodziców.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na Grobie Obrońców Ojczyzny znajdującym się na kamienieckim cmentarzu.
Wydarzenia tego dnia miały szczególny charakter. Dla nas wszystkich była to historyczna chwila.
Cezary Odważny