Dnia 21 marca 2019 roku, pierwszego dnia wiosny odbył się szkolny konkurs „Mam talent”. Na szkolnej sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie i nauczyciele z całej szkoły. W konkursie brało udział piętnastu uczniów. Całe wydarzenie prowadziły dziewczyny z klasy III gimnazjum: Emila Andrzejewska i Amelia Kaczmarek. W skład jury wchodziły: pani Beata Lembicz, pani Iwona Bendowska, pani Anna Przygodzka oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Karolina Napierała.
Wszystkie występy były wyjątkowe na swój własny sposób, publiczności bardzo się podobało. Pierwsze miejsce zajął Marcel Pikuła z klasy Ib, drugie miejsce Jakub Gbiorczyk z klasy IIa, natomiast trzecie miejsce Julia Łyskawińsa z klasy Ib i Zofia Wiśniewska z klasy IIb. Wyróżnieni zostali: Zuzanna Błażejewska, Natalia Kinal i Iga Hohm.
Konkurs był bardzo ciekawy. Chociaż niewielu uczestników stanęło na podium – dla nas wszyscy byli zwycięzcami.
Ania Mazurek i Paula Fornalska
15 marca 2019 uczniowie z klas V – VIII oraz gimnazjum naszej przyłączyli się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego organizowanego na całym świecie. W ten sposób pragnęli pokazać, że zatrzymanie zmian klimatycznych jest konieczne i całe społeczeństwo musi podjąć działania na rzecz ochrony środowiska.
Podczas marszu wykrzykiwano hasła zachęcające polityków i mieszkańców Kamieńca do działań na rzecz naszej planety.
Cezary Odważny
Jesienią 2018 roku został ogłoszony przez Szkołę Podstawową w Konojadzie konkurs plastyczny dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski pt. „Drogi do niepodległości”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu, którzy zdobyli następujące miejsca:
Kategoria klas IV – VI:
Kategoria klas VII – VIII i gimnazjum:
Wręczenie nagród w postaci albumów i dyplomów odbyło się w Urzędzie Gminy w Kamieńcu 13 marca 2019 roku. Nagrody wręczał Pan wójt Piotr Halasz w obecności organizatorów konkursu: Pani Barbary Szklarskiej (dyrektor szkoły), Pana Stanisława Wałkiewicza (nauczyciel historii) i Pana Dariusz Stachowiaka (nauczyciel historii).
Uczniowie mieli także okazję do zapoznania się z planowana inwestycja w Ujeździe dla uczczenia rocznicy niepodległości Polski.
Uczniowie oprócz książek i dyplomów wracali do domów ze słodyczami od Pana Wójta.
„Uczeń z klasą”
Jest to nagroda przewidziana w Statucie Szkoły przyznawana po I półroczu roku szkolnego. Aby zdobyć taki tytuł należy spełnić następujące warunki:
Po I półroczy roku szkolnego taki tytuł zdobyli:
Dnia 1 lutego na auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu odbył się Gminny Turniej w Warcaby. Udział wzięło 18 uczniów. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w turnieju, któremu towarzyszyły pozytywne emocje.
Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę oraz wyłonienie mistrza gry w warcaby.
Zwycięzcami zostały następujące osoby:
W kategorii chłopców:
W kategorii dziewcząt:
Przekaż swój 1% podatku dochodowego na naszą absolwentkę, która walczy z chorobą nowotworową.
Podczas ferii zimowych odbędzie się wyjazd na basen i lodowisko do Kościana.
(23.01.2019) – środa.
W godz. 10.00 - 12.00
Wyjazd - godz. 9.20
Powrót - ok. 13.00
Koszt:
Basen – 10 zł
Lodowisko – 6zł + 4 zł wypożyczenie łyżew
Zapisy u nauczycieli w-f do czwartku 10.01.2019 r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńcu zaprasza Rodziców na spotkanie z nauczycielami. Wywiadówki w klasach z wychowawcami odbędą się 31 stycznia 2019 roku (czwartek) od godziny 17.00.
W naszej szkole przedświąteczny piątek był bardzo nietypowy. Pierwsze dwie lekcje przebiegały normalnie. Później były jasełka przygotowane przez klasę Vb i kółko muzyczne.
Przedstawienie to miało charakter wesoły i było urozmaicone kolędami. W trzech odsłonach przypomniano nam historię związaną z narodzinami Jezusa.
Następnie wszyscy rozeszli się do swoich klas, zasiedli przy wspólnym stole, podzielili się opłatkiem i wręczyli sobie małe podarunki. Cały ten dzień przebiegł miło i szybko w pięknej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.
Cezary Odważny
Dnia 9 grudnia 2018 roku od godziny 15.00 do 18.00 w budynku gimnazjum w Kamieńcu odbył się „Jarmark Bożonarodzeniowy”. Uczniowie z klas VI – VIII i gimnazjum sprzedawali ozdoby świąteczne, które wcześniej przygotowali na zajęciach z techniki lub w domu. Dzięki temu uczniowie mogli nauczyć się samodzielności i przedsiębiorczości. Wszyscy mieszkańcy Kamieńca mogli przyjść i kupić sobie coś świątecznego.
Na jarmarku znajdowało się też stoisko wolontariatu, z którego pieniądze zostały przeznaczone na szczytne cele. Oczywiście nie zabrakł też kawiarenki, w której można było usiąść i napić się kawy, zjeść ciasto czy też porozmawiać.
Uczniowie z poszczególnych klas zaśpiewali kolędy, włączyli się także nauczyciele, dzieci oraz wiele innych osób. Można było zrobić sobie również zdjęcia w świątecznym przebraniu.
Jarmark przebiegał w miłej atmosferze i pomyślnie dla wszystkich, uczestnicy byli zadowoleni, co można było wyczytać z ich twarzy.
Ania Mazurek i Paula Fornalska
6 grudnia 2018 roku jak co roku świętowaliśmy w szkole mikołajki. Każdy uczeń ubrany w czerwoną mikołajkową czapkę, w tym dniu otrzymał słodką niespodziankę od Samorządu Uczniowskiego.
Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich dzieci przedstawienie bractwa Kerin. Opowiadali oni o historii Polski. Podczas przedstawienia w roli aktorów wystąpili uczniowie. Ten dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, zwłaszcza że niektórzy nauczyciele zaoszczędzili nam pytania.
Cezary Odważny
Dnia 5 grudnia 2018 roku klasa „0” pojechała na wycieczkę do Wytwórni Ozdób Choinkowych w Stodolsku. Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki oraz zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Przechodząc przez działy wytwórni dzieci poznały kolejne etapy powstawania bombek. Pierwszym etapem zwiedzania była dmuchalnia w której wydmuchiwane były bombki o różnych kształtach i wielkości. Drugim etapem okazała się srebrzalnia, tam następował proces srebrzenia i suszenia bombek. Osrebrzone bombki wędrowały do lakierni gdzie nabierały różnych kolorów. Następnie trafiały do suszarni, a potem do dekoratorni. Tam dzieci miały możliwość zaobserwowania jak malowane i ozdabiane są bombki. Ostatnim etapem było zakładanie zawieszek i pakowanie bombek w pudełka.
Pamiątką z wycieczki były kupione bombki oraz z bombki z imieniem, które zamówiło prawie każde dziecko. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Tam dzieci podziwiały różne eksponaty związane z historią Straży Pożarnej. Oglądały m.in. sikawki konne, hełmy, moto-pomy, oraz samochody i wozy strażackie.
Wycieczka pełna była wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.
W czwartek 29 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami połączone z wywiadówkami w klasach.
Zapraszamy!